niedziela, 25 sierpnia 2013

Dermika - Płyn micelarny z różą do cery suchej i normalnej

Witajcie, skończył mi się kilka dni temu płyn micelarny od Dermiki, więc pora na moją opinię :)

Zdjęcie płynu pochodzi ze strony www.wysokieobcasy.pl

Opakowanie

Płyn znajduje się w podłużnej butelce, z elegancką złotą nakrętką, pojemność to 200ml. Szata graficzna bardzo mi się podoba, całość wygląda naprawdę ciekawie, producent kusi już samym wyglądem butelki. Wspomniana nakrętka ma na środku (należy spojrzeć na nakrętkę z góry, na zdjęciu tego nie widać) niewielki otwór, który otwieramy, przekręcając lekko nakrętkę - nie do końca, wystarczy niepełny obrót. Ja osobiście wylewam płyn na wacik, obracając butelkę do góry nogami, można ją lekko ścisnąć. Kwestia przyzwyczajenia do nowego sposobu otwierania :) Wbrew pozorom, dozowanie jest dla mnie banalne i zawsze wylewam na płatek tyle, ile potrzebuję, nadmiar płynu ścieram z nakrętki tym samym płatkiem i gotowe.

Kolor, zapach

Micel jest bezbarwny, prawie bezzapachowy - można wyczuć delikatny zapach jakby toniku, dla mnie neutralny, nie powinien drażnić wrażliwszych nosów.

Działanie

Nie powala na kolana, ale działa poprawnie. Zmywa lżejszy makijaż jednym mocniej nasączonym płatkiem - puder Bourjois BioDetox. Dodatkowy makijaż oczu (tusz, cienie) muszę zmywać kolejnym płatkiem lub dwoma - dla wygody, czasami używam jeszcze drugiego na twarz, gdy czuję się niekomfortowo po jednym. Nie umywa się jednak moim zdaniem do Biodermy, mogę go za to porównać trochę do micela Vichy Purete Thermale. Wychodzi korzystniej cenowo i jest wydajniejszy od Vichy, ale zmywa trochę słabiej i niestety, ale PODRAŻNIA OCZY, gdy zbyt duża ilość płynu dodatkowo wymieszana z tuszem dostanie się do oczu. Z Vichy nie mam takich problemów.

Nie wysusza skóry, potrzeba chwili, aby wilgoć pozostawiona po demakijażu się wchłonęła. Skóra nie potrzebuje już toniku. Moja buzia jest traktowana Zorac'iem i Acne Derm'em, więc potrzebuje mocnego kremu bezwględnie, ale skóra normalna może być zadowolona z tego płynu.

Wydajność

Nie mogę napisać, jak długo go zużywałam, ponieważ zostawiałam go do stosowania w domu rodzinnym albo z nim podróżowałam, tak więc używałam go nieregularnie. Uważam jednak, że wydajność jest standardowa PLUS.

Podsumowanie

  • Płyn jest przyjemny, opakowanie bardzo udane i ta nakrętka mi osobiście ułatwiała dozowanie bez marnowania produktu. 
  • Zmywa makijaż przyzwoicie, przy bardziej opornym makijażu wystarczy dołożyć kolejny płatek. 
  • Nie wysusza i nie podrażnia skóry twarzy. 
  • Niestety potrafi mocno podrażnić oczy, sprawdzone na moich wrażliwych oczach oraz na oczach koleżanki, która nie ma raczej wymagających oczu. 
  • Czasem zdarza mi się zobaczyć rano niedomyty tusz, chociaż wieczorem wydawało mi się OK. Nie polecam więc do demakijażu oczu. 
  • Do zmywania zwykłego, codziennego makijażu się sprawdzi. 
  • Dodatkowym plusem jest, że nie trzeba po nim używać już toniku, moja skóra jest wystarczająco odświeżona zarówno rano, jak i wieczorem. 
  • Można jednak śmiało znaleźć podobne kosmetyki w dużo lepszej cenie. Swój micel kupiłam w promocji w Rossmannie -40%, więc kosztował około 17zł, co jest już całkiem przyjazną kwotą jak na Dermikę.

Moja ocena

Czy kupię go ponownie? Raczej nie, preferuję demakijaż jednym i tym samym płynem, bez rozdzielania na twarz i oczy. W promocyjnej cenie jednak warto spróbować. Wahałam się przy ocenie między 3 a 4 i może moja ocena komuś wyda się zbyt surowa, jednak podrażnianie oczu i przeciętne działanie w stosunku do ceny, to dla mnie zbyt poważne argumenty PRZECIW... Moja skóra jest niestety wymagająca i im mniej ją drażnię, tym lepiej. Stosuję też droższe, skuteczniejsze płyny micelarne (np. Bioderma), bo każde potarcie skóry mniej to zbawienie dla moich naczynek :P Dlatego muszę być dość krytyczna, jeśli chodzi o pielęgnację twarzy.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Na ewentualne pytania odpowiadam w poście, w którym je zadano :) Dziękuję za każdy komentarz, lubię je czytać i widzieć Wasze zainteresowanie.
Poza tym...
"Za każdym nickiem kryje się imię, za imieniem kryje się człowiek, a za każdym człowiekiem - uczucia. Szanujmy się nawzajem w sieci"

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...